Спорт
Опитування
На каком языке должно проходить обучение в школах Украины?

Кто виноват в том, что дороги в Украине стали хуже?

Ви готові захищати Україну зі зброєю у руках?

Как по-Вашему должны быть олигархи в правительстве

Кто на сайті?
Авторизация

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація

 

 

Активное изображение

 
Активное изображение
 
Надрукувати
28.02.2008

          Громадські слухання - здійснення мрій забудовників 

Активное изображениеРішення всіх громадських слухань, згідно із статтею 20 статуту міста Дніпропетровська, мають бути враховані при прийнятті рішення міською владою. Але це не означає, що якщо слухання сказали «ні», то рада або виконком  мають підтримати це рішення і не дадуть дозволу на впровадження якогось рішення або, наприклад, на будівництво супермаркету.

Забудова Дніпропетровська - одне з найболючіших питань нашого міста. Як правило, щоразу захисники свого подвір’я, прибудинкової території тощо, а особливо це стосується центральних районів міста, скаржаться, що їхнє волевиявлення фальсифікується. Громадські слухання стають засобом для здійснення мрій забудовника, а отримані результати - це лише окозамилювання для громади. Так інструмент демократичного суспільства, як і багато інших гарних ідей, в руках „віддано працюючих на благо суспільства” можновладців перетворюється на знаряддя фальсифікації. 

19 лютого в нашому мільйонному місті відбулись громадські слухання з питання обговорення містобудівної документації: „План червоних ліній магістральних вулиць м. Дніпропетровська” та „Правила забудови територій м. Дніпропетровська”. У заході, крім уповноважених осіб, взяло участь аж близько 50 мешканців міста  та кілька керівників громадських організації, що займаються проблемами забудови міста.  

Виступи доповідачів – архітекторів проектів „Правила забудови території м. Дніпропетровська” Лопатюка М.О. та „Плану червоних ліній магістральних вулиць м. Дніпропетровська” Жукова Д.А. були досить цікавими. Вони розповідали про кольорові замальовки на карті, про червоні лінії та сині лінії, що позначають транспортні розв’язки, магістральні дороги та про багато іншого, що зрозуміти могли хіба що архітектори.

Отже, громадські слухання за планом повинні були проходити у формі надання загальної інформації громадянам про основні поняття  й терміни з архітектурно – проектної справи, про необхідність розробки й утвердження плану забудови, про те, що Дніпропетровськ стане першим в Україні у прийнятті такого важливого документа, і взагалі, скільки часу і сил знадобилось витратити на розробку „Правил”.  

Однак, дякуючи Богові, на слухання прийшли активні люди, що в процесі обговорення вирішили уточнити – це насправді громадські слухання чи загальне інформування мешканців про проблеми розробки документації. Адже ніяких документів на руки учасникам не надали і, взагалі, як пояснили в управління – вони знаходяться у секретному відділі й є недоступними.   

Головний архітектор міста Ю. В. Саєнко заявила, що, згідно з розпорядження мера,  це громадські слухання, і ми передамо Івану Івановичу всі Ваші побажання, проте не можна зривати слухання, на які зібралось так багато людей! „Підходьте до мене. Ми ж з Вами знаємо добре один одного й я Вам надам і покажу всі документи. Хіба ви не знаєте мої телефони? Номер мого мобільного 80502712010.” Стосовно нового проекту забудови міста – Юлія В’ячеславівна пояснила, що він знаходиться в секретному відділі з технічних причин – в інших відділах просто - на просто немає вільного місця.  Більш того розголошення незатвердженої інформації може призвести до плутанини, адже генеральний план міста – це досить великий об’єм інформації і плутаються навіть спеціалісти. А коли план пройде затвердження, його буде представлено громаді.  

І все-таки, яка хороша річ громадські слухання! І демократичні принципи дотримуються і рішення приймаються без ознайомлення з ними громадян. Та чи зможуть потім відстояти своє право на приватну власність ті, чиї домівки підпадуть під знесення, або біля чиїх житлових будинків розгорнеться масив торгівельно-розважальних комплексів? А навіщо Вам, громадяни, заздалегідь знати що і де буде будуватись? Ці знання можуть призвести до зайвої плутанини. От збудуємо щось під Вашими вікнами, тоді й висловити свої слушні зауваження.  

„Чому не має доступу до інформації, що стосується всіх мешканців Дніпропетровська? Чому процес розробки генерального плану міста не прозорий? Чому не було донесено інформацію про проведення слухань до якомога більшої кількості громадян? Чому про зміни, що плануються внести до плану забудови не повідомлено тих, кого безпосередньо торкнеться переселення тощо? Чому не зроблено спочатку план зонування і не здійснено інженерні дослідження ґрунту? Чи буде змінений підхід до забудови міста після прийняття генерального плану?” – наполягали учасники слухань.  

- Так, я в деякій мірі згодна, що процес має бути прозорим, і я також розумію, що вам необхідно заявити про себе перед ЗМІ як про представників громадської організації, - відповіла Ю.Саєнко. 

На заході, не дивлячись на на надзвичайну зайнятість – адже цього дня Дніпропетровськ відвідував Президент України, був присутній начальник головного управління будівництва та архітектури облдержадміністрації П.В.Декальчук. Звичайно, Петро Васильович став „на захист” громадян: вилаяв міську владу – в особі представників Головного архітектурно-проектного управління, покритикував методи сьогоднішньої забудови міста й запропонував... прийняти слухання „за основу”.  

Як говорили римляни про природу схожостей „рука руку миє”. Звичайно дані громадські слухання треба взяти до уваги, проте не „за основу”, а для того, щоб наступного разу процедура проведення громадських слухань відповідала законам і нормам. Згідно з пунктом 3, статті 13 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” Пропозиції,  які  вносяться  за  результатами  громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування. 

ДМГО „Позиція” направила запит про отримання протоколу цих слухань для відстеження обов’язкового розгляду питань від громадськості органами місцевого самоврядування. Ми закликаємо всіх небайдужих до рідного міста громадян взяти активну участь у місцевих заходах та подіях, що стосується нашого майбутнього, а й майбутнього наступного покоління. Зокрема, з такого важливого питання як обговорення генерального плану міста. Головне архітектурно-проектне управління створило на своєму сайті форум http://gapu.dp.ua/forum для обговорення питань забудови міста, містобудівної документації тощо. Використайте своє конституційне право громадянина України бути учасником прийняття важливих рішень!  

P.S. Конституція України. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

 
< Попередня   Наступна >
 
Активное изображение
 
Пример изображения
 
Активное изображение
 
Активное изображение
 

 Активное изображение

 
Активное изображение
 
Активное изображение
 
Активное изображение
 
Новини
Популярне
 


Дизайн сайта http://www.web-apelsin.dp.ua